دوره تخصصی کاربرد زبان بدن در تعاملات تجاری و کاری Body Language

آیا میدانید؟

هنگام مذاکرات تجاری، ارتباطات کاری و اجتماعی تان چقدر به حرکات بدن خود اهمیت می دهید؟ آیا می دانید زبان بدن چقدر می تواند در ایجاد اعتماد بین طرفین نقش داشته باشد؟

زبان بدن (body language) بخشی از ارتباطات غیر کلامی است. نحوه ی ارتباط از طریق زبان بدن و علائم غیر کلامی روی دیدگاه و نحوه ی توجه افراد تاثیر می گذارد.

اگر آدم‌ها مجبور باشند از بین چیزی که با کلام انتقال می‌دهید و چیزی که با قیافه‌تان نشان می‌دهید، یکی را انتخاب کنند احتمالا قید کلام را خواهند زد و به جایش چیزی را که می‌بینند، باور می‌کنند. وقتی سیگنال‌های غیرکلامی با سیگنال‌های کلامی‌تان تضاد داشته باشند، در واقع دارید پیام‌های اشتباه به طرف مقابلتان می‌فرستید.

در هنگام فروش، علائمی وجود دارد که نشاندهنده آمادگی شما برای مذاکره و سازش یا کنارآمدن می باشد.

متاسفانه بسیاری از افراد علائم گیج کننده و منفی می فرستند، بی آنکه این را بدانند در این موارد، ارتباط و اعتماد هر دو به خطر می افتند.93% از ارتباطات غیر کلامی است.

55% موقعیت زبان، حرکات، از طریق حالات چهره و ارتباطات چشمی است.

38% از طریق لحن و تن صدا است.

7% محتوا یا کلماتی که در طول فرایند ارتباط استفاده می شود.

      خیلی مهم است که بدانید وقتی وارد یک کنفرانس، جلسه یا همایش می شوید چطور رفتار کنید تا بتوانید بالاترین تاثیر و کارایی را داشته باشید

در ملاقات های تجاری، تاثیر زبان بدن بین 60الی80 درصد تأثیری است که در سر میز مذاکره ایجاد می شود. اولین برداشت درکمتراز 4دقیقه شکل می گیرد.

کاربردهای شناخت و تحلیل زبان بدن:

یادگیری زبان بدن برای کنترل و ایجاد ارتباطات فردی و اجتماعی بهتر و مؤثر تر

پیشگیری از خطای احتمالی در ارسال و دریافت پیام ها

شناخت بهتر افکار، تصمیمات و احساسات افراد

                           
با توجه به سرنخ های غیر کلامی می توانیم ارتباط هایمان را بهبود ببخشیم.

در مذاكرات تلفنی ، طرف صاحب استدلال قوي معمولا برنده است ولي در مذاكره رودررو تصميمات بر مبناي آنچه مشاهده مي شود، اتخاذ مي شود.

 به کارمندان فروش خود اجازه دهید که چگونه علائم غیرکلامی را بشناسند و  چگونه پیام‏ های خرید بفرستند و فروش شان را از این طریق بالا ببرند.

دوره زبان بدن به ما چه می آموزد؟

انواع حالت های دست و دست دادن

حالت های پا و انواع معنی های مستخرج از آن

حالت های نشستن و معنایی مرتبط با آن

حرکات آیینه ای


حالت های مالکیت


نحوه چیدمان وسایل

حالت های مخالفت کردن یا عدم موافقت، مقاومت و ...
 حالت های مربوط به دروغ گفتن و عدم صداقت


حالت های مرتبط با ترس استرس و نگرانی

حالت های مربوط به سیگار، عینک و پیپ و ...

مدرس:آقای دکتر رضا ابراهیم زاده

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان

بیست سال سابقه تدریس، تحقیق و مشاوره در امور مدیریت ،منابع انسانی ، بازاریابی و صادرات و مدیریت استراتژی

مشاور و طراح سیستم های مدیریتی در ده ها شرکت بزرگ کشور

روش تدریس:

باتوجه به تجربيات و تحصيلات شركت‌كنندگان در دوره و نيازهاي آموزشي مشترك آنان، سعي خواهد شد مباحث هر دوره " كاربردي و تخصصي" باشد و درضمن " مفاهيم نظري " نيز در حد نياز مطرح گردد.

مدت دوره:

این دوره آموزشی به مدت 16 ساعت به صورت جلسات 2 ساعتی و یک روز در هفته برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، براي سازمان ها و ساير مشتريان حقوقي، متناسب با شرايط ايشان و توافق في مابين به صورت اختصاصي نيز برگزار مي گردد.

گواهینامه ها:

 در پايان دوره به شركت‌كنندگاني كه ساعات حضور آنها در جلسات دوره ٧۵درصد و یا بیشتر از كل ساعات دوره باشد، گواهينامه پايان دوره از سوي سازمان  مدیریت صنعتی اصفهان اعطاء خواهد شد. بديهي است در غير اينصورت گواهينامه صادر نخواهد شد.

مخاطبین دوره:

مديران ، كارشناسان و تمامي علاقه‌ منداني كه مي‌خواهند دانش و مهارت خود را درحوزه مهارت های غیرکلامی(زبان بدن) توسعه دهند.

مبلغ سرمایه گذاری :

هزینه دوره آموزشی 2/800/000 ریال می باشد. دانش پژوهان سازمان از ۱٠ % تخفیف برخوردار می باشند. تخفیفات لازم برای سازمان و  سایر مشتریان حقوقی نیز، طبق توافق فی مابین اعمال خواهد شد.

مدت دوره: 16 ساعت

کارشناس دوره : خانم اعظم اسدی

شماره‌های تماس8-6637206-031 و 14-36620612-031 و 36635263-031