دوره جامع آشنایی با قوانین و مقررات تامین اجتماعی

آیا میدانید؟

عدم آگاهی کارفرمایان (واگذارندگان کار) و پیمانکارن (گیرندگاه کار) از این قوانین و مقررات که معمولاً این عدم آگاهی با خسارات مالی برای آنان همراه می‌شود، باعث بروز مشکلات متعددی برای طرفین قرارداد کاری و متعاقب آن ایجاد نارضایتی از سازمان و ایجاد جو منفی علیه آن می‌شود.

قانون تأمين اجتماعي الزامات و مسئوليت‌هاي متعدد و گوناگوني را براي كارفرمايان به وجود مي‌آورد كه نداشتن آگاهي و شناخت كافي از آنها مي‌تواند تبعات حقوقي و كيفري و زيان مالي براي كارفرمايان به همراه داشته باشد .كارفرمايان علاوه بر الزام به رعايت قانون كار در استخدام و پرداخت حقوق نيروي انساني، در زمينه رفاه، سلامت و بازنشستگي نيروي كار بايد مفاد قانون تأمين اجتماعي را رعايت كنند؛ مواردي مانند بيمه، حوادث و بيماري‌ها، بيكاري، بارداري، غرامت دستمزد، ازكارافتادگي، بازنشستگي، مرگ، كمك‌هاي ازدواج ، عائله‌مندي


یکی از مشکلات عمده جامعه ما در روابط کار، بی اطلاعی افراد نسبت به حقوق خود است که این امر خواسته یا ناخواسته باعث تضییع حقوق کارگر یا کارفرما می شود.

با توجه به اینکه پیمانکاران نقش کارفرما را در مقابل کارکنان خود بر عهده دارند، طبق قانون تأمین اجتماعی ایفای این نقش متضمن تکالیف و مسئولیت‌هایی برای آنان است که عدم اطلاع از آنها متضمن خسارات مالی برای پیمانکاران می‌گردد.

مزایای شرکت در این دوره:

در این دوره مسائل مربوط به تکالیف و همچنین مسئولیت‌های پیمانکاران در نقش یک کارفرمایان در برابر سازمان تأمین اجتماعی و کارکنان خود، حسب قوانین و مقررات موجود سازمان تأمین اجتماعی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت همچنین سعي بر آن است که مخاطبان را با كليات و ابعاد مختلف حقوقي و الزامات قانون تأمين اجتماعي، قوانين و مقررات ناظر بر رابطه كارفرمايان با سازمان تأمين اجتماعي، مزاياي تأمين اجتماعي براي كارفرمايان و تعهدات متقابل كارفرمايان و سازمان تأمين اجتماعي به صورت کاربردی و با طرح مسائل و مشکلات واقعی اتفاق افتاده در شرکت ها آشنا كنیم.

در این دوره به بررسی کامل و جامع موارد ذیل خواهیم پرداخت:

سر فصل ها :

چگونگی بازرسی دفاتر قانونی و توصیه های مربوطه

مروری بر قانون تامین اجتماعی

مروری بر بخش نامه های تانین اجتماعی با رویکرد حسابرسی

مخاطبین دوره :

کارفرمایان، مدیران و کارشناسان سازمانها، موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی که کارکنان آنها تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

پیمانکاران و مقاطعه کاران پروژه های عمرانی و غیر عمرانی.

کارکنان سازمانها، موسسات، شرکتها و کارگاههای دولتی و خصوصی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند یا تمایل به تحت پوشش قرار گرفتن این سازمان هستند.

شاغلین انفرادی که تمایل به تحت پوشش قرار گرفتن در سازمان تامین اجتماعی دارند.

مدرس دوره:

      جناب آقای  حمید حجازیان

مشاوره تخصصی بیمه تامین اجتماعی(بازرسی دفاتر قانونی)

سرپرست ارشد سابق موسسه حسابرسی تامین اجتماعی اصفهان و ناظر فنی استان چهار محال بختیاری


روش تدریس :

باتوجه به تجربيات و تحصيلات شركت‌كنندگان در دوره و نيازهاي آموزشي مشترك آنان، سعي خواهد شد مباحث هر دوره " كاربردي و تخصصي" باشد و درضمن " مفاهيم نظري " نيز در حد نياز مطرح گردد.

مدت دوره :

این دوره آموزشی به مدت 24 ساعت به صورت جلسات 3 ساعتی و دو روز در هفته در روزهای یکشنبه و سه شنبه برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، براي سازمان ها و ساير مشتريان حقوقي، متناسب با شرايط ايشان و توافق في مابين به صورت اختصاصي نيز برگزار مي گردد.

گواهینامه :

در پايان دوره به شركت‌كنندگاني كه ساعات حضور آنها در جلسات دوره ٧۵درصد و یا بیشتر از كل ساعات دوره باشد، گواهينامه پايان دوره از سوي سازمان  مدیریت صنعتی اصفهان اعطاء خواهد شد. بديهي است در غير اينصورت گواهينامه صادر نخواهد شد.

مخاطبین دوره :

کارشناسان و مدیران مالی، اداری،کارگزینی و قراردادها و تمامي علاقه‌ منداني كه مي‌خواهند دانش و مهارت خود را درحوزه قوانین تامین اجتماعی توسعه دهند.

مبلغ سرمایه گذاری :

هزینه دوره آموزشی 3/800/000 ریال می باشد. دانش پژوهان سازمان و اعضای انجمن از ۱٠ % تخفیف برخوردار می باشند. تخفیفات لازم برای سازمان و  سایر مشتریان حقوقی نیز، طبق توافق فی مابین اعمال خواهد شد.

مدت دوره: 24 ساعت

کارشناس دوره : آمنه گوروئی پور

شماره‌های تماس : 88-36637206-031 و 36645140-031