email english

برقراری ارتباطات مؤثر در دنیای کسب و کار امروز از مهمترین موضوعات در موفقیت محسوب می شود. این امر مخصوصاً در حوزه بازرگانی بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

متأسفانه ضعف دانش و مهارتهای ارتباطی باعث شده بسیاری از مدیران و بازرگانان فعال در حوزه تجارت خارجی نتوانند نتایج مطلوبی را در کسب و کار خود حاصل نمایند.عقد قراردادهای نمایندگی، اخذ تخفیفات تجاری، اقامه شکایت های حقوقی و انجام مکاتبات روزمره در اثنای فرایندهای منبع یابی، واردات و صادرات، لجستیک و حمل کالاها، مستلزم دانش و مهارت برقراری ارتباطات استاندارد و مؤثر است.

انگلیسی کسب و کار (Business) یک تخصص در مطالعه زبان انگلیسی است و معمولا مرتبط با تجارت و صنعت مالی و امور بین المللی است. در دنیای امروز بازارهای جهانی و ارتباطات دیجیتال، انگلیسی کسب و کار مفهومی است که اهمیت روزافزونی یافته، چرا که زبان انگلیسی به عنوان “زبان کسب و کار” نیز شناخته می شود.چرا تسلط بر انگلیسی تجارت مهم است؟

زبان انگلیسی رایج ترین زبان دنیا است و در زمینه کسب و کار نیز متداول است، به طوری که حتی شرکت های کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند نیز از این زبان برای مدیریت تجارت بین المللی استفاده می‌کنند. با این وجود، دنیای کسب و کار خانه ای برای اصطلاحات و عبارت های ویژه و تخصصی است که درک آن می تواند برای تازه واردان سخت باشد.

در واقع، اکثر کسانی که تصور می‌کنند بر زبان انگلیسی تسلط دارند، کماکان در مذاکرات درباره قراردادهای تجاری، یا در جلسات کاری مشکل دارند، چرا که با عبارات یا کلماتی مواجه می شوند که قبلا ندیده‌اند.تسلط بر انگلیسی کسب و کار نیازمند درک پیچیده از این موضوع است که استفاده از چه کلمه ای صحیح و مناسب است، چطور باید افراد را خطاب قرار داد و از گفتن و نوشتن چه چیزهایی باید اجتناب کرد. به همین دلایل، افرادی که دقیق و کامل به مطالعه انگلیسی تجارت می‌پردازند ارزش زیادی برای کارفرما خواهند داشت، و وقتی در جستجوی کار باشند، این مهارت یک مزیت رقابتی برای آنها محسوب می‌شود.مکاتبه تجاری به زبان انگلیسی

تخصص یافتن در فرم نوشتاری انگلیسی تجارت بسیار مهم است. چه در حال نوشتن نامه به ارباب رجوع می‌باشید، چه ایمیل برای مقامات ارشد می‌فرستید یا روی یک قرارداد تجاری با شرکت خارجی مذاکره می‌کنید، نکاتی است که باید به خاطر داشته باشید.شاید مهم ترین بخش مکاتبه انتخاب لحن صحیح باشد. درباره انگلیسی تجارت، این معمولا به معنی انتخاب یک لحن و ساختار رسمی تر در مقایسه با زمانی است که برای یک دوست یا عضوی از خانواده می‌نویسید.

به طور مشابه، در پایان یک نامه یا ایمیل باید عبارات رسمی مانند «kind regards» (درود) یا «Yours sincerely»  (ارادتمند شما) استفاده کنید. از عبارات کمتر رسمی مانند «thanks» (متشکرم) یا «Bye» (خدانگهدار) در مکاتبه با دوستان نزدیک استفاده کنید.برای مثال «Dear Mr. John Smith» (آقای جان اسمیت عزیز) یا  «Dear Sir  or Madam»  (آقا یا خانم محترم)  عبارات قابل قبول برای آغاز نامه هستند در حالیکه «Hey there» (سلام چطوری) این طور نیست.

وقتی شخص خاصی را خطاب قرار می دهید، باید توجه خاصی به عنوان قبل از اسم وی داشته باشید، و در اغلب موارد باید از هر دو اسم کوچک و نام فامیل استفاده کنید. خیلی مراقب باشید که وقتی با یک خانم صحبت می کنید کلمه Mr یا آقا و وقتی با یک آقا صحبت می کنید کلمات Miss، MRS ، MS را به کار نبرید. چرا که به راحتی می‌تواند منجر به دلخور شدن گیرنده شود.

سعی کنید پیام خود را با سبکی آرام، واضح و دقیق بیان کنید.

برای کل کلمات از حرف بزرگ استفاده نکنید، از به کار بردن علایم تعجب اجتناب کنید و سعی کنید پیامتان را نسبتا کوتاه بیان کنید.

در کل، بهتر است از صحبت های کوتاه غیر ضروری یا مکالمات نامربوط اجتناب کنید و سعی کنید تا حد ممکن در پاراگراف اول منظور خود را برسانید.

معمولا بهتر است از واژه های تخصصی اداری استفاده کنید و از جمله‌های خیلی فنی اجتناب کنید.

ترجیحتان این باشد که بیشتر از جملات ساده و کوتاه که منظور شما را می رسانند، استفاده کنید تا جملات بلند که فقط نشان دهنده تسلط شما بر لغات این زبان است.

Ballpark figure

یک برآورد نادرست و نسنجیده

Cutting edge

پیشرفته و نوآورانه

Get the ball rolling

شروع کردن، یا آغاز چیزی

In the loop

آگاهی ازچیزی که فقط افراد کمی از آن اطلاع دارند.

In the red

برای توصیف عملکرد یک شرکت هنگام بروز خسارت

Red tape

مقررات، محدودیت ها یا قوانین، مخصوصا قوانینی که مانعی ایجاد می‌کنندنمونه ای از عبارات مورد استفاده در نامه(ایمیل) نگاری رسمی به زبان انگلیسی

To agree with (در موافقت با)

As far as I’m concerned (از آنجاییکه من نگران (علاقه مند) ... هستم)

At your earliest convenience (در اولین فرصتی که برای شما امکان پذیر بود)

 Payable in advance (قابل پیش پرداخت)

 In due time (در زمان مناسب)

و ...  نمونه های اختصارات و مخفف ها

7/24 –   بیست و چهار ساعت روز، هفت روز هفته

50/50 –  تفکیک مساوی، هر کدام 50 درصد

AGM –  جلسات معمول سالانه

ASAP –  به زودی

ETA –  تخمین زمان تحویل

GDP –  کل محصول بومی

GNP –  تولید ناخالص ملی

Inc -  شرکتی که رسما به ثبت رسیده است.مشکلات آشنایی نداشتن با زبان انگلیسی:

استخدام یک مترجم مسلط به زبان انگلیسی اولین و ساده ترین راه است، اما نیاز به در دسترس بودن مترجم همه وقت و همه جا، ترس از افشای اسرار کاری برای شخص سوم و دیگر رقبا، عدم ارائه اطلاعات درست و کافی به طرف مقابل و عدم ایجاد صمیمیت با طرف مقابل از جمله مشکلات بسیار ملموس استفاده از مترجم است. علاوه بر  آن، عدم تسلط مترجم بر رشته و تخصص کاری شماست که گاه به سادگی ضررهای مالی بسیاری را برای شما به دنبال خواهد داشت.

چرا مرکز زبان سازمان مدیریت صنعتی :

سازمان مدیریت صنعتی اصفهان با سابقه بیش از 20 سال در زمینه کسب و کار، اقدام به راه اندازی مرکز زبان با رویکردی نوین به آموزش زبان انگلیسی نموده است. این مرکز دوره هایی ویژه و منحصر به فرد در حوزه کسب و کار طراحی کرده که می توان از ویژگی های آن به افزایش بهره وری در زمان وهزینه، رویکرد هدف گرا و مهارت محور و کاربردی بودن آنها اشاره کرد.

حضور اساتید برتر و با انگیزه، استفاده از سیستمی کارآمد و پویا در آموزش زبان، وجود امکانات آموزشی مناسب و مدرن، برخورداری از فضای آموزشی استاندارد از جمله مواردی است که این آکادمی را از سایر موسسات آموزش زبان متمایز می کند.


اهداف  دوره :

آشنایی با مفاهیم ارتباطات امروزی و درک ضرورت برقراری ارتباطات استاندارد و مؤثر در تجارت بین المللی
آشنایی با بسترها و ابزارهای مدرن ارتباطی و نحوه استفاده مؤثر از آنها در بهبود کسب و کار
آشنایی با انواع ارتباطات در تجارت و کسب و کار بین المللی
آشنایی با انواع مکاتبات تجاری و قالب های موجود
آشنایی با فرمتها و مفاد قراردادهای تجاری و نمایندگی
آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات بازرگانی بین‌المللینحوه تدریس :

 این دوره با بهره گیری از سری کتاب های Email English طراحی شده است. کلاس ها به صورت فعال و با مشارکت زبان آموزان برگزار می شود.

تمامی موضوعات مورد بحث در کلاس مرتبط با تجارت و بازرگانی می باشد.

به منظور کیفیت بهتر و مشارکت بیشتر زبان آموزان، ظرفیت هر کلاس حداکثر 12 نفر می باشدسوالات متداول :

1.مکاتبه تجاری را به زبان فارسی خوانده ام. آیا نیازی به شرکت در این دوره هست؟

بله. یادگیری نگارش ایمیل در این دوره کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود. ماهیت زبان انگلیسی به گونه ای است که هرچه بیشتر در محیط آن قرار بگیرید، یادگیری مفیدتری خواهید داشت

2.زبان انگلیسی بلد نیستم. می توانم در دوره مکاتبه تجاری شرکت کنم؟

خیر. برای افرادی که سطح زبان آنها کمتر از pre-intermediate است، دوره های "آموزش زبان انگلیسی بدون کتاب" برگزار می شود. پس از گذراندن آن و رسیدن به سطح مطلوب و اخذ نمره کافی در امتحان تعیین سطح، می توانید در دوره شرکت کنید

3.سالها پیش کلاس زبان می رفتم. می توانم در دوره مکاتبه تجاری شرکت کنم؟

بله. پس از انجام آزمون تعیین سطح به صورت کتبی و شفاهی، در سطح متناسب می توانید در دوره شرکت کنید

4.من و همسرم هردو علاقمند به یادگیری مکاتبه اتجاری به زبان انگلیسی هستیم. آیا حضور هردویمان در کلاسها لازم است؟

بله. یکی از مزایای اصلی شرکت در دوره ها، حضور فعالانه زبان آموز و مکالمه بین ایشان با دیگر زبان آموزان و استاد می باشد. این امر موجب ارتقاء سطح مکالمه و رد و بدل کردن اطلاعات تخصصی و در نتیجه یادگیری بیشتر زبان آموز می شود.

5.می توانم یک جلسه در کلاس شرکت کنم و بعد تصمیم بگیرم؟

بله. حضور در یک جلسه از کلاس رایگان می باشد.

 

مخاطبین این دوره چه کسانی هستند :

مدیران بازرگانی خارجی، کارشناسان و کارکنان امور خرید خارجی و صادرات و لجستیک
مدیران و کارشناسان امور روابط بین الملل
سایر علاقه مندان و فعالان در حوزه های کسب و کار و ارتباطات بین المللی

مدت دوره :

هر سطح از دوره شامل 30 جلسه می باشد

هر جلسه 2 ساعت آموزشی می باشد که معمولا به صورت 2 روز در هفته برگزار خواهد شد


از کجا شروع کنیم ؟

تماس با مسئول مرکز زبان جهت مشاوره و هماهنگی

شرکت در آزمون کتبی و شفاهی تعیین سطح

ثبت نام در دوره 


*        مسئول ثبت نام : خانم علی اکبریان

*        شماره‌های تماس : 14-36620612-031 و 36635263-031