آشنایی با اصول و مفاهیم کاربردی حسابداری

حسابداری، مهم و پر مخاطب 

تقریبا نمی توان هیج شغلی را پیدا کرد که در تمامی شرکت ها و سازمان ها، بزرگ و کوچک، خدماتی، بازرگانی و یا تولیدی مانند شغل حسابداری همیشه خواهان و طرفدار داشته باشد.

در سال های اخیر با توجه به اجرای قوانین مالیاتی توسط دولت نیز، بر رونق بازار کار اشخاصی که مسلط به مهارت های مالی و حسابداری هستند افزوده شده و بسیاری از اصناف و شرکت های کوچک نیز مجبور به استفاده از تخصص حسابداران برای انجام امور مالی خود و ارائه گزارش های مالی قانونی به مراجع ذیصلاح هستند.  حسابداران در هر شهر و منطقه ای که اصناف ،شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی و دولتی وجود دارند، بازار کار و فرصت های شغلی متعدد دارند.

     فرصت‌های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین‌ترین سطح تا بالاترین سطح را در بر می‌گیرد.


حسابداری یک سیستم حیاتی:

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع‌آوری، طبقه‌بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل‌ها و مدلهای خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذی‌نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

یک حسابدار متخصص، در آینده می‌تواند مدیر مالی یک سازمان یا شرکت گردد یعنی می‌تواند به مدیریت یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راههایی سرمایه‌گذاری نماید تا استفاده بهینه کند و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر مالی بر اساس دانش آکادمیک خود می‌تواند بگوید که از چه طریقی باید تامین مالی کرد. و مجموع این فعالیت‌ها خارج از توانایی یک حسابدار تجربی است.

شما دوست دارید درآمد زیادی کسب کنید تا بتوانید مخارج خود را تامین کنید و به راحتی زندگی کنید، درست است؟ شغل حسابداری و  خدمات حسابداری این پتانسیل را دارد که از عهده این شیوه زندگی برآیید.

                                                     مزایای شغل حسابداری:

فرصت های شغلی پایدار و رو به رشد:

چشم‌ انداز بازار کار حسابداری در سال‌ های آینده قابل پیش‌بینی است و تا زمانی که مردم نیازمند کمک برای اداره‌ی امور مالی خود هستند و تا وقتی که کسب و کار‌ها وجود داشته باشند، نیاز به حسابداران وجود دارد

درآمد مطلوب:

همه دوست دارند درآمد خوبی داشته باشند تا بتوانند مخارج زندگی خود را تأمین کنند. حسابداری حرفه ای است که به شما این امکان را میدهد تا از درآمد خوبی برخوردار باشید و نگرانی بابت مخارج زندگی نداشته باشید.

فرصت رشد حرفه ای:

پس از اتمام دوره‌ی آموزش حسابداری، احتمالاً به عنوان یک کارآموز شروع به کار می‌کنید و به سرعت می‌توانید پیشرفت شغلی داشته باشید.

پتانسیل کارآفرینی:

بسیاری از مردم آرزو دارند صاحب کسب و کار مستقل خود شوند؛ اما هر حرفه‌ای قابلیت کارآفرینی ندارد. حسابداران می‌توانند شرکت حسابداری خود را راه‌اندازی کنند. تاسیس یک شرکت حسابداری مانند شروع هر کسب و کار دیگری، یک ریسک است اما اگر درست صورت بگیرد درصد موفقیت بالایی خواهد داشت.

بازار کار گسترده در مناطق و شهرهای مختلف.

سرعت در کسب نتیجه.

امکانات گسترده برای تحصیل و یادگیری.

تقاضای دائمی از سوی بازار کار برای استخدام حسابدار.

امکان کار به صورت شخصی یا FreeLancer

امکان کار از راه دور(کار در منزل)

و... این ها بخشی از مزایای شغل یک حسابدار موفق است.

سرفصل های دوره:

آشنایی با اصول و مفاهیم اولیه ی حسابداری

آشنایی با ترازنامه و صورت سود و زیان

آشنایی با ثبت رویداد های مالی

آشنایی با نحوه بستن حسابهای پایان سال مالی

آشنایی با نحوه دفترنویسی و رسیدگی مالیاتی

مدرس: آقای بهرام سلطانی

کارشناس ارشد مالیاتی (اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان)

روش تدریس:

باتوجه به تجربيات و تحصيلات شركت‌كنندگان در دوره و نيازهاي آموزشي مشترك آنان، سعي خواهد شد مباحث هر دوره " كاربردي و تخصصي" باشد و درضمن " مفاهيم نظري " نيز در حد نياز مطرح گردد.

مدت دوره:

این دوره آموزشی به مدت 21 ساعت به صورت جلسات 2 ساعتی و دو روز در هفته برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، براي سازمان ها و ساير مشتريان حقوقي، متناسب با شرايط ايشان و توافق في مابين به صورت اختصاصي نيز برگزار مي گردد.

گواهینامه ها:

در پايان دوره به شركت‌كنندگاني كه ساعات حضور آنها در جلسات دوره 85 درصد و یا بیشتر از كل ساعات دوره باشد، گواهينامه پايان دوره از سوي سازمان  مدیریت صنعتی اصفهان اعطاء خواهد شد. بديهي است در غير اينصورت گواهينامه صادر نخواهد شد.

مبلغ سرمایه گذاری:

هزینه دوره آموزشی 4/400/000 ریال می باشد. دانش پژوهان سازمان از ۱٠ % تخفیف برخوردار می باشند. تخفیفات لازم برای سازمان و  سایر مشتریان حقوقی نیز، طبق توافق فی مابین اعمال خواهد شد.
مدت دوره:  21 ساعت

کارشناس دوره : خانم اعظم اسدی

شماره‌های تماس8-6637206-031 و 14-36620612-031 و 36635263-